سه‌شنبه, 1 مرداد 1398

  • ورود به سایت
  • انگلیسی
عنوان : 56 مورد حادثه آسانسور در سه ماهه اول سال 98
کد خبر : ۱۳۴۴۱
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ 
ساعت : ۱۰:۰:۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی سمنان ، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت : سازمان آتش نشانی سمنان در راستای وظایف ذاتی خود در هنگام بروز حوادث به شهروندان خدمات رسانی می نماید .

اسمعیل پور در این باره گفت: حادثه آسانسور یکی از انواع حوادث پر خطر و مهم می باشد که روزانه در سطح شهر با فراوانی بالا نسبت به سایر حوادث بوقوع می پیوند و تعدادی از شهروندان ، مصدوم و یا دچار شوک روحی و روانی و استرس می شوند  که باعث  نارضایتی از نحوه عملکرد سیستم آسانسور در بین مردم می شود .

وی با توجه به آمار حوادث آسانسور و بار مالی فراوانی که برای دستگاههای امدادرسانی تحمیل می شودگفت: درسه ماهه اول سال 98  تعداد 56 مورد حادثه آسانسور به وقوع پیوسته  که نزدیک به 120  نفر از شهروندان از این حادثه توسط سازمان آتش نشانی نجات یافته اند  .

رئیس سازمان آتش نشانی با اشاره به اینکه پیشگیری نقش بسزایی در کاهش بروز حوادث دارد عنوان کرد : پس از تجزیه وتحلیل عوامل بروز حادثه آسانسور توسط کارشناسان این سازمان مواردی  شامل اتصالی ویا قطع جریان برق ، صائقه ، استفاده از ظرفیت بیش از حد یا عدم بهره برداری مناسب  واستفاده از لوازم غیر استاندارد بوده که نهایتا باعث ایجاد حادثه واغلب توقف کابین در بین طبقات و به دنبال آن محبوس شدن افراد می شود.

اسمعیل پور در پایان گفت : با توجه به فرهنگ سازی و اطلاع رسانی های همکاران خوشبختانه تعداد این حوادث به  نسبت مشابه سال قبل کاهش داشته است.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0